VIRTUALNI OGLED STALNE RAZSTAVE ARS PHARMACEUTICA – UMETNOST LEKARNIŠTVA

Lekarniška zbirka Pokrajinskega muzeja Maribor je osredja tovrstna zbirka v Sloveniji. Nastala je na pobudo zgodovinarja farmacije in lekarnarja mr. Franca Minařika ob podpori nekdanjega muzejskega direktorja dr. Boga Teplya. V zbirki je zbrano gradivo, ki priča o preteklosti lekarništva na Štajerskem, Koroškem in v Pomurju. Predmeti so bili nekoč v rabi pri zasebnih lekarnarjih, mnogo pa jih je muzej prevzel tudi od Mariborskih lekarn. Razstava nas popelje v lekarniško oficino z originalno pohištveno opremo s konca 19. oziroma začetka 20. stoletja. Na policah so originalne steklene, lesene in keramične lekarniške stojnice, na lekarniški mizi pa lekarniški tehtnici. Zraven prodajnega prostora so lekarne do prve svetovne vojne imele tudi laboratorij in materialko. Tam so hranili preparate za izdelavo zdravil, v laboratoriju pa zdravila izdelovali.