Mariborski grad je bil v svoji preteklosti na različne načine povezan z glasbo. Med grajskim osebjem grofov Khisslov se v 17. in 18. stoletju omenja grajski kapelnik – vodja orkestra. Da so na gradu lahko uživali v glasbi, je pripomogla tudi ureditev viteške dvorane, katere akustičnost je omogočala kvalitetno izvedbo koncertov. Najbolj odmeven je bil klavirski koncert virtuoza Franza Liszta 16. junija 1846, ki ga je v Maribor povabil njegov prijatelj Eduard Lannoy, lastnik dvorca Viltuš pri Mariboru.

Spomin na Lisztov koncert, osrednji glasbeni dogodek 19. stoletja v Mariboru, v Pokrajinskem muzeju Maribor vsako leto obeležujemo s programom Variacije – Hommage Franzu Lisztu, v katerem predstavijo nadarjeni domači mladi glasbeniki.

Tokrat se bo predstavil mladi mariborski glasbenik Izidor Ostan, ki bo izvedel celovečerni klavirski koncert.

Ker je število obiskovalcev omejeno, vas vljudno vabimo, da brezplačne vstopnice prevzamete na recepciji muzeja (vhod z grajskega trga) od 16.6. do 19. 6. med 10. in 18. uro. Več informacij na 02 228 35 65 ali visit@museum-mb.si.

Veselimo se vašega obiska!