Pokrajinski muzej Maribor vas vljudno vabi na osrednjo prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku, na otvoritev občasne razstave

NAREJENO NA POHORJU / MADE ON THE POHORJE,

Pohorsko steklo iz zbirke Pokrajinskega muzeja Maribor / Pohorje glass from the collection of the Maribor Regional Museum,

ki bo v torek, 8. februarja, ob 12. uri, v grajski bastiji mariborskega gradu, vhod z Grajskega trga.

Pokrajinski muzej Maribor obeležuje z otvoritvijo občasne razstave NAREJENO NA POHORJU / MADE ON THE POHORJE letošnji Prešernov dan in Mednarodno leto stekla, ki ga je organizacija Združenih narodov razglasila na pobudo 1500 znanstvenikov in ustanov iz 78 držav, da bi poudarila znanstveni, kulturni in ekonomski pomen stekla.

Razstava avtorice dr. Valentine Bevc Varl, z izborom steklenih predmetov in njihovimi fotografijami Tomaža Lauka, predstavlja dediščino steklarstva na Pohorju od 17. do začetka 20. stoletja. Razstavljeni so izdelki pohorskih steklarjev iz bogate muzejske zbirke.

Obiskovalci morajo izpolnjevati PCT pogoj in uporabljati zaščitno masko.

Veselimo se vašega obiska!

Foto: Posoda za zlate ribice, Steklarna grofa Zabea v Rušah (nekdanja steklarna Benediktov dol) ali steklarna Josipdol,

druga polovica 19. stoletja, Pokrajinski muzej Maribor