Pokrajinski muzej Maribor Vas vljudno vabi na Mednarodni simpozij Tekstil, oblačilna kultura in moda

v okviru projekta MUSEOEUROPE 2019

V Pokrajinskem muzeju Maribor hranimo največjo in edinstveno zbirko oblačilne kulture v državi, ki obsega približno 10.000 predmetov. Znotraj nje hranimo plemiška in meščanska modna oblačila od 17. stoletja do sodobnosti, od ženskih, moških in otroških oblačil, obutve, pokrival, raznovrstnih modnih dodatkov, modnih grafik in modnih časopisov. Letos je zbirka dobila svojo novo depojsko postavitev, v katero bomo v času projekta MUSEOEUROPE 2019 vključili tudi predmet iz gostujočega muzeja.

Na simpoziju MUSEOEUROPE 2019 bomo vzpostavljali povezave med vlogo in pomenom oblačilne kulture, jo povezali s tradicijo in obrtjo, osvetlili tekstilne materiale in tehnologijo ter izpostavili tekstil, oblačilno kulturo in modo v muzejskih postavitvah in pedagoških programih.

Petek, 18. oktober, ob 9. uri v viteški dvorani

OTVORITEV MEDNARODNEGA SIMPOZIJA

od 10. do 17. ure v viteški dvorani

MEDNARODNI SIMPOZIJ

s predavatelji iz Slovenije, Hrvaške, Srbije, Poljske, Francije in Avstrije

Veselimo se vašega obiska!

Financerji, pokrovitelji in donatorji: