Spoštovani!

Vljudno vas vabimo, da se nam 5. oktobra 2021 ob 8.30. uri pridružite v Pokrajinskem muzeju Maribor na Malem simpoziju 2021 (viteška dvorana, vhod iz Grajske ul.).

Na letošnjem simpoziju, ki ga prirejamo v okviru letošnjih Dnevov evropske kulturne dediščine in ga tematsko navezujemo na občasno razstavo Pokrajinskega muzeja Maribor Vino naše vsakdanje, bo predstavljenih 12 referatov, ki so ji pripravili učenci iz:

• OŠ DUPLEK
  • OŠ FRAM
  • OŠ FRANCETA PREŠERNA MARIBOR
  • OŠ HAJDINA
  • OŠ KUNGOTA
  • OŠ MIKLAVŽ NA DRAVSKEM POLJU
  • OŠ STARŠE
  • OŠ TABOR I MARIBOR

PROGRAM MALEGA SIMPOZIJA 2021, torek, 5. 10. 2021

08.30 – potrditev prihoda udeležencev Malega simpozija 2021( v primeru power point prezentacije  predaja oz. instalacija elektronskega nosilca)

09.00 – 9.05 otvoritev simpozija s pozdravnim nagovorom in predstavitev programa

09.05 –10.00 predstavitev raziskovalnih nalog, 1. del

10.00 – 10.30 odmor

10.30 –11.30 predstavitev raziskovalnih nalog, 2. del ter zaključek simpozija s podelitvijo priznanj predavateljem in mentorjem

Učenci bodo referate predstavili po naslednjem vrstnem redu:

9.05–10.00:

1. Ema Ekart, Hana Ekart in Anej Gajzer: Poroka (OŠ Starše, mentorica Janja Snežič)
  2. Lev Borko, Lana Figek, Julija Kirijakopulos. Zala Mirt, Jure Šerbinek: Prvič v šolo (OŠ

Miklavž na Dravskem polju, mentorica: Ksenija Detiček)

1. Anamarija Muraus, Teja Pivec, Patrick Šabeder, Marisa Špičko: Življenje v treh slikah (OŠ

Duplek, mentorica: mentorica Marjetka Bezjak)

1. Lana Caf: Poroka (OŠ Tabor I Maribor, mentorica Simona Klinger)
  2. Mateja Greifoner, Staša Alekseja Kukovec, Maša Lončar: Poroka, koline in godovanje v spominih (OŠ Duplek, mentorica Marina Herman)
  3. David Ferš, Jaša Šoba, Matija Živko: Poroke v Kopivniku (OŠ Fram, mentorica Tanja Ajd Krampl)

10.00 – 10.30: Odmor

10.20 – 11.30:

1. Ana Purg, Šeila Pajić, Alja Seidl, Hana Štular: Časovni trak (OŠ Tabor I, mentorica Simona Klinger)
  1. Neja Šerdoner, Nensi Jerot: Brucovanje (OŠ Hajdina, mentorica Janja Bratuša)
  2. Manca Sitar, Sara Molnar: Poročni običaji nekoč (OŠ Hajdina, mentor Iztok Milošič)
  3. Tinkara Strmecki, Lija Zemljič: Poroka (OŠ Tabor I Maribor, mentorica Simona Klinger)
  4. Doroteja Dominko: Rojstvo (OŠ Tabor I Maribor, mentorica Simona Klinger)
  5. Julija Bevc, Maruša Bosiljevac, Ajda Cizl, Katarina Korpič, Tina Avec Stojanovič: Krstni običaji skozi čas (OŠ Franceta Prešerna Maribor, mentorica Mirjana Colnarič)

Udeležba je možna ob izpolnjevanju PCT pogoja (za osebe stare nad 15 let) ter uporabi svoje zaščitne maske.

Vljudno vabljeni!