Vljudno vas vabimo, da se nam 15. oktobra 2019 ob 9. uri pridružite v Pokrajinskem muzeju Maribor na Malem simpoziju 2019 (pritličje bastije, vhod iz Grajske ul. 2).
Na letošnjem simpoziju, ki se tematsko navezuje na področje prometa in prevoznih sredstev, bo predstavljenih 13 referatov, ki so jih pripravili učenci iz:
OŠ Draga Kobala Maribor
OŠ Duplek
• OŠ FRAM
Osnovna šola Franceta Prešerna Maribor
OŠ Hajdina
OŠ Kungota
OŠ Leona Štuklja Maribor
• OŠ STARŠE
• OŠ TABOR I MARIBOR

Program:

08.30 – potrditev prihoda udeležencev Malega simpozija 2019
09.00 – 9.10 otvoritev simpozija s pozdravnim nagovorom in predstavitev programa
09.10 –10.10 predstavitev raziskovalnih nalog, 1. del
10.10 – 10.30 odmor
10.30 –11.30 predstavitev raziskovalnih nalog, 2. del ter zaključek simpozija s podelitvijo priznanj predavateljem in mentorjem

Učenci bodo referate predstavili po naslednjem vrstnem redu:

9.10 – 10.10:

1. Ana Angel, Nika Šardoner: Jantarska pot
(OŠ Hajdina, mentor Iztok Milošič)
2. Anemari Graber, Driggs Donatien: Prometne drobtinice iz občine Kungota (OŠ Kungota, mentorica Mari Karnet)Nuša Ačko, Neli Lunežnik)
3. Nuša Ačko, Neli Lunežnik: Pomen železnice na Slovenskem
(OŠ Fram, mentorica Tanja Ajd Krampl)
4. Maša Kajbič, Patricija Gole: Od lesenega do betonskega
(OŠ Duplek, mentorica Marjetka Bezjak)
5. Nika Sitar, Manca Matjašič, Tia Pleteršek: Janez Puh – človek, izumitelj, industrialec (OŠ Hajdina, mentor Iztok Milošič)
6. Alina Barbarič, Zara Šauperl, Alina Bratovčak: Janez Puh – pionir kolesarske industrije (OŠ Duplek, mentorica Marina Herman)
7. Kornelija Babič: Brodarstvo (OŠ Starše, mentorica Leonida Babič)

10.10 – 10.30: Odmor

10.30 – 11.30 :

8. Julija Bevc, Maruša Bosiljevac, Ajda Cizl: S hlaponom od Dunaja do Trsta (OŠ Franceta Prešerna Maribor, mentorica Mirjana Colnarič)
9. Lorena Horvat, Enis Curkić: Tudi v Mariboru so videli cepelina in bili priča prvi civilni letalski nesreči na Slovenskem
(OŠ Draga Kobala Maribor, mentorica Marjetka Berlič)
10. Doroteja Dominko, Zala Hadjar: Na sprehod
(OŠ Tabor I Maribor, mentorica Simona Klinger)
11. Kaja Truntič, Lija Zemljič: Od kolesa do avtomobila
(OŠ Tabor I Maribor, mentorica Simona Klinger)
12. Laura Sinič: Kočija
(OŠ Leona Štuklja Maribor, mentorica Polona Drozg)
13. Vitja Kit, Maks Pučko: Avtomobili moje družine
(OŠ Tabor I Maribor, mentorica Simona Klinger)

Prijazno vabljeni na veliki dogodek za male predavatelje!

Financerji, pokrovitelji in donatorji: