22 Junij 2016

Mali simpozij 2016

 

MALI SIMPOZIJ 2016

Oktober 2016

Dediščina okoli nas

»velik dogodek za male predavatelje«



PROGRAM MALEGA SIMPOZIJA 2016, torek, 18. 10. 2016

08.30 – potrditev prihoda udeležencev Malega simpozija 2016 ( v primeru power point prezentacije  

               predaja oz. instalacija elektronskega nosilca)

09.00 – otvoritev simpozija s pozdravnim nagovorom

09.05 – predstavitev programa, predavateljev in tem

09.10 –10.15 predstavitev raziskovalnih nalog, 1. del

10.15 – 10.30 odmor

10.30 –11.15 predstavitev raziskovalnih nalog, 2. del

11.15 – zaključek simpozija s podelitvijo priznanj predavateljem in mentorjem


Učenci bodo referate predstavili po naslednjem vrstnem redu:

9.05 – 10.15:

1. Lovro Repič, Rok Kocbek: Fuksov Grad (OŠ Benedikt, mentorica: Milena Salobir )

2. Ana Hajnc: Zloudjova  püša  (OŠ Benedikt, mentorica: Mihaela Ruhitel))

3. Kaja Selinšek, Blaž Bandur: Otroške igre skozi čas  (OŠ Starše, mentorici: Leonida Babič in Liljana  

    Polajžar)

4. Kornelija Babič, Enya Skok, Tija Murko, Aneja Modec: Ohranjanje tradicije skozi krožke (OŠ Starše,  

    mentorica: Jana Dobnik))

5. Karmen Veis, Lina Vaupotič, Eva Barič: Poročni običaji nekoč (OŠ Hajdina, mentor: Iztok Milošič)

6. Blaž Šabeder: »Najdaljši viadukt na svetu« pod zemljo (OŠ Pesnica, mentorica: Gordana Rubelj)

7. Zala Žmavc, Liza Stupar: Dediščina okoli nas – Otroške igre (OŠ Kungota, mentorica: Mari Karnet)

8. Maja Kraner, Luka Lonec, Eva Zelnik: Vurberški ruski sanatorij (OŠ Duplek, mentorica: Marjetka Bezjak)

10.15 – 10.30: Odmor

10.30 – 11.15 :

9. Mitja Kositer, Ožbej Očko, Eva Tergušek in učenci izbirnega predmeta OPK:  Praznik jabolk in kronanje  

     kraljice jabolk v Selnici  ob Dravi (OŠ Selnica ob Dravi, mentorica: Emica Škrinjar)

10. Eva Hergamas, Pina Kramberger, Alen Mehič: Feliks Ferk, zdravnik, domoljub in mecen slovenske  

       mladine (OŠ Duplek, mentorica: Marina Herman)

11. Brina Krajnčič, Lily Sara Klampfer, Ajda Varl: Poštna ulica ohranja živahen utrip v starem mestnem  

       jedru (OŠ Prežihovega Voranca Maribor, mentorica: Mojca Lipošek Zrim)

12. Brina Poropat: Villa rustica (OŠ Tabor I Maribor, mentorica: Simona Klinger)

13. Mojca Rob: Stoji učilna zidana (OŠ Draga Kobala Maribor, mentorica: Marjetka Berlič)

14. Marko Balažič,  Rok Lobnik, Šola na Žolgarjevi praznuje 80 let (OŠ Franceta Prešerna Maribor,

       mentorica: Mirjana Colnarič)

15 Manca Popošek: Jožefov Studenec (OŠ Janka Padežnika Maribor, mentorica: Andreja Lorenci)

16. David Flakus Bosilj, Laura Šantl, Eva Hebar, Tinka Mesarič: Maister – naš junak (OŠ borcev za severno

       mejo, mentorica: Breda Gaber Pavlović)

11.15 Podelitev priznanj