Vljudno vas vabimo, da se nam 16. oktobra 2018 ob 9. uri pridružite v Pokrajinskem muzeju Maribor na Malem simpoziju 2018 (pritličje bastije, vhod iz Grajske ul. 2).

Na letošnjem simpoziju, ki se tematsko navezuje na zbirko oblačil Pokrajinskega muzeja Maribor, katere del (uniforme) smo letos odprli na ogled, bo predstavljenih 17 referatov,

ki so ji pripravili učenci iz:

  • OŠ LEONA ŠTUKLJA MARIBOR
  • OŠ DUPLEK
  • OŠ BENEDIKT
  • OŠ PESNICA
  • OŠ TABOR I MARIBOR
  • OŠ KUNGOTA
  • OŠ STARŠE
  • OŠ FRAM
  • OŠ DRAGA KOBALA MARIBOR
  • OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA MARIBOR
  • OŠ HAJDINA
  • OŠ FRANCETA PREŠERNA MARIBOR

 

PROGRAM MALEGA SIMPOZIJA 2018, torek, 16. 10. 2018

08.30 – potrditev prihoda udeležencev Malega simpozija 2018 ( v primeru power point prezentacije  predaja oz. instalacija elektronskega nosilca)

09.00 – 9.10 otvoritev simpozija s pozdravnim nagovorom in predstavitev programa

09.10 –10.10 predstavitev raziskovalnih nalog, 1. del

10.10 – 10.30 odmor

10.30 –11.30 predstavitev raziskovalnih nalog, 2. del ter zaključek simpozija s podelitvijo priznanj   predavateljem in mentorjem

 

Učenci bodo referate predstavili po naslednjem vrstnem redu:

9.10 – 10.10:

  1. Laura Šinič: Obleka naredi človeka – kdo naredi obleko? (OŠ Leona Štuklja, mentorica Polona Drozg)
  2. Mia Miholič, Karolina Pernek, Melanie Žlahtič: Šivilje – mojstrice obrti in narekovalke mode (OŠ Duplek, mentorica Marina Herman)
  3. Lovro Repič: Mašni gvant mojega pradeda (OŠ Benedikt, mentor mag. Milan Repič)
  4. Lia Horvat Zupančič, Ajda Rojko: Ženska oblačila v Slovenskih goricah konec 19. in v začetku 20. stoletja  (OŠ Duplek, mentorica Marjetka Bezjak)
  5. Julija Valentan, Laura Fras: Navdih preteklosti v sodobni kreaciji (OŠ Pesnica, mentorici Gordana Rubelj  in Tadeja Vraber)
  6. Marisa Zorec: Časovni stroj – hlače (OŠ Tabor I, mentorica Simona Klinger)
  7. Barbara Kumpuš, Nina Mali, Zala Žmauc: Modni trendi 20. in 21. stoletja (OŠ Kungota, mentorica Karin  Blas Hameršak)
  8. Tija Murko, Nika Smogavc Cestar: Krojaštvo in šiviljstvo (OŠ Starše, mentorica Jana Dobnik)
  9. Kornelija Babič, Zala Svenšek: Oblačila učencev nekoč in danes (OŠ Starše, mentorica Jana Dobnik)

10.10 – 10.30: Odmor

10.30 – 11.30 :

  1. Nina Mohorič: Ženske poročne obleke na podeželju (OŠ Kungota, mentorica prof. Mari Karnet)
  2. Tonja Unuk: Vojaške uniforme (OŠ Fram, mentorica Tanja Ajd Krampl)
  3. Sergej Kostić, Vid Viher: Obleka naredi človeka – kdo naredi obleko? (OŠ Draga Kobala Maribor, mentorica Marjetka Berlič)
  4. Ela Velikonja: Kako so se oblačili stari Rimljani (OŠ Prežihovega Voranca Maribor, mentorica Natalija Carmona)
  5. Iva Turčin: Vogue – srednjeveška modna kronika (OŠ Prežihovega Voranca, mentorica Natalija Carmona)
  6. Ajda Čuš, Aneja Modec: Žehta (OŠ Starše, mentorici Leonida Babič in Liljana Polajžar)
  7. Vita Belič, Vita Žumer: Obleka v šoli – Pregled oblačilnega videza učiteljev in učencev skozi čas (OŠ  Hajdina, mentor Iztok Milošič)
  8. Julija Bevc, Maruša Bosiljevac, Ajda Cizl: Poročne obleke naših babic (OŠ Franceta Prešerna Maribor, mentorica Sabina Uranjek)

Funders, sponsors and donors: